Hidhet shorti për Kupën e Kosovës, ja cili është kundërshtari i FC Ballkanit

Sot është hedhur shorti i gjysmëfinalistëve të Digitalb Kupës së Kosovës.

Prishtina, Ballkani, Feronikeli dhe Drenica janë skuadrat që kanë kaluar tutje në gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës.

FC Ballkani do të takohet me Feronikelin, kurse Prishtina do të takohet me Drenicën.

Ndeshjet e Kupës janë:

Prishtina – Drenica

Feronikeli – Ballkani

Ndeshjet e para gjysmëfinale do të zhvillohen më 8 prill, ndërsa ato të kthimit me 22 prill.