Ballkani

FFK publikon gjyqtarët e ndeshjes Drita – Ballkani

Foto: Ilustrim

Emocionet e elitës së futbollit tonë rikthehen nesër me ndeshjet e javës së 10-të. Federata e Futbollit të Kosovës (FFK), ka publikuar zyrtarët e kësaj fundjave.

Përballja mes Dukagjinit dhe Vushtrrisë, hap ndeshjet e javës së 10-të, sfidë kjo që luhet nesër. Të premten pasdite luhet zhvillohet edhe dueli mes Feronikelit dhe Gjilanit, ndeshje kjo tejet e rëndësishme pasi të dy skuadrat janë në “luftë” për kreun e tabelës. Këtë ndeshje do ta gjykojë Tefik Maloku.

Krahas takimeve Dukagjini-Vushtrria dhe Nikli-Gjilanit, luhet edhe dueli mes Llapit dhe Trepçës ’89, transmeton RTK

Ndërkaq, të shtunën luhet përballja mes Flamurtarit dhe Drenicës. E kryederbi i kësaj fundjave luhet të dielën në Gjilan, ku ballafaqohen dy rivalët në garën për kreun e tabelës, Drita dhe Ballkani. Arbitri Besfort Kosumi do të ndajë drejtësinë në këtë sfidë që parashikohet të sjellë futboll cilësor.

Cineplexx organizon eventin Family Night me çmim special të biletave

Cineplexx sjell premierën e filmit Playing with Fire, për të cilin do të organizojë një event Family Night në të dy kinematë.

E diela pasdite sjellë edhe sfidën mes Ferizajt dhe Prishtinës.