Faza përgatitore FC Ballkani konfirmon miqësoren e dytë ndërkombëtare me skuadrën nga Polonia

Foto: Ilustrim

FC Ballkani ka ‘peshkuar’ një kundërshtarë mjaft të fortë për ti matur forcat në Antalia të Turqisë, vendin ku edhe po e zhvillon fazën përgatitore.

“Portokallinjtë” do të ndeshen me ekipin Jagiellonia Bialystok, e cila vjeshtën e përfundoi në mesin e tabelës, saktësisht në pozitën e nëntë nga 16 ekipe sa numëron kampionati PKO BP Ekstraklasa, i njohur ndryshe si Superliga.

Ndeshja do të zhvillohet këtë të martë me fillim nga ora 17:00 në Kompleksion Sueno në Antalia.

Ballkani deri më tani ka zhvilluar dy miqësore. Fillimisht u përball me iranianët e SC Tractor, sfidë të cilin e humbi me rezultat 2-1.

🎬🍿 Për eventin Ladies Night, Cineplexx dhuron udhëtim 4 ditor në Dubai, si dhe shumë shpërblime tjera në të gjitha sallat

Cineplexx organizon eventin Ladies Night, ku do të dhurojë shumë shpërblime në të gjitha sallat, ku shpërblimi kryesor do të jetë një udhëtim 4 ditor në Dubai.

Njoftimi i plotë i klubit futbollistik nga Suhareka, FC Ballkani:

“Miqësoren e radhës FC Ballkani e zhvillon ndaj ekipes nga Polonia Jagiellonia Bialystok, presim lojë cilësore duke marrë parasysh formën aktuale të klubeve të cilët presin që t’i matin forcat”.