Bizneset Vende Pune Ofertat

Ballkani të enjten pret skuadrën nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps

Ballkani të enjten pret skuadrën nga Gjibraltari, Lincoln Red Imps

07.08.2023 Ballkani

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Ballkani, Partizani dhe Struga janë tre skuadrat shqiptare që kanë mbetur ende në garë në Ligën e Konferencës.

Tre skuadrat shqiptare kampione në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni e Veriut nuk kanë kohë për të humbur, pasi menjëherë do të vihen përballë kundërshtarëve të radhës nëse kalojnë edhe rrethin e tretë.

Të enjten e datës 10 gusht, Ballkani pret në shtëpi skuadrën nga Gjibraltari të Lincoln Red Imps, Partizani do të udhëtojë drejt Letonisë për t’u ndeshur me Valmieran, ndërkohë që Struga do të përballet në Ohër me ekipin e Swift Hesperange, që vjen nga Luksemburgu.

Nëse kualifikohen, tri skuadrat do të mbërrinin në fazën ‘Play-off’, një hap larg kalimit në fazën e grupeve, aty ku Ballkani mori pjesë sezonin e kaluar për herë të parë në histori.

Nëse ia del përballë Lincoln, Ballkani i Ilir Dajës mund të ndeshet me ekipet që eliminohen nga çiftet:

FK Zalgiris Vilnius (Lituani) / BK Hacken (Suedi)
FC Sheriff Tiraspol (Moldavi) / FC BATE Borisov (Bjellorusi).

Nëse Partizani dhe Struga kualifikohen do vihen përballe një prej ekipeve që eliminohen nga çiftet:

HSK Zrinjski (Bosnje) / Breidablik (Islandë)
Qarabag FK (Azerbajxhan) / HJK Helsinki (Finlandë)
FC Astana (Kazakistan) / PFC Ludogorets 1945 (Bullgari).

Shorti në selinë e UEFA-s do të hedhet me fillim nga ora 14:00 ku Ballkani, Partizani dhe Struga mësojnë kundërshtarin për ‘Play-Off’ nëse kalojnë në këtë fazë të garave./Telegrafi/

Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
Sigurimi Internacional Sigurime Brigada 123,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
New Born Master Arsim dhe Edukim Rruga Xhavit Sylaj p.n.,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende88 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë