Ballkani fiton miqësoren ndaj rivalit rajonal

Ballkani i Ismet Munishit ka përfunduar ndeshjen e njëmbëdhjetë miqësore ku ahënoi fitore ndaj rivalit rajonal.

Tashmë ka përfunduar gjithçka në favor të skuadrës suharekase, ku shënoi fitore ndaj Malishevës me rezultat 2-1.

Golat për Ballkanin i shënuan dy yjet e skuadrës, Effa Dylan dhe Ermal Krasniqi.

Deri më tani Ballkani ka zhvilluar njëmbëdhjetë ndeshje miqësore ndërsa ndeshja e dymbëdhjetë pritet të zhvillohet të shtunën ndaj Istogut.

RAPORTO