“EURO 2024”, Franca e Portugalia kërkojnë sot çerekfinalen

01.07.2024

Sot do të zhvillohen dy ndeshje të tjera të raundit të 16-të të Kampionatit Evropian “EURO 2024”.

“EURO 2024”, Franca e Portugalia kërkojnë sot çerekfinalen Foto: Ilustrim

Dueli i parë i ditës do të jetë ai mes Francës dhe Belgjikës, nga ora 18:00.

Dy kombëtaret do të duelojnë me njëra-tjetrën për të kërkuar plasmanin në çerekfinale.

Fituesi i kësaj përballje do të luajë në çerekfinale me fituesin e ndeshjes Portugali/Slloveni.

Ndërkohë, ndeshja përmbyllëse e ditës është ajo mes Portugalisë dhe Sllovenisë.

Dueli që fillon nga ora 21:00 do të përcaktojë skuadrën tjetër çerekfinaliste, e cila do të luajë me fituesin e duelit Francë/Belgjikë.