19.07.2019, 19:28

[DOKUMENT] Këta deputetë të Kuvendit të Kosovës, votuan pro themelimit të Gjykatës Speciale

Më 3 gusht të vitit 2015, ishte votuar Gjykata Speciale, e cila tashmë ka filluar që t’i thërras krerët më të lartë të shtetit të Kosovës, duke filluar nga kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj.

Pro kësaj gjykate, kishin votuar 82 deputetë, 5 ishin kundër dhe një abstenoi

SuharekaOnline ua sjell procesverbalin mbi votimet e deputetëve që votuan pro dhe kundër formimit të Gjykatës Speciale.

Kujtojmë se kundër themelimit të Gjykatës Speciale asokohe ishin tri partitë politike opozitare, Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) dhe Nisma për Kosovën.

N.T.P.SH “HALITI” gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin hap të jetës. E ardhmja është edhe më e sigurt nëse zgjedh rrugën dhe partnerin e duhur!

Listën e deputetëve mund ta gjeni edhe në faqen e Kuvendit të Kosovës KËTU

LEXO EDHE:  “Qeveria në largim s'ka kompetenca ligjore''