Bizneset Vende Pune Ofertat

Mbi 850 mijë udhëtarë për dhe nga Zvicra gjatë 2023-ës përmes ANP “Adem Jashari”

Mbi 850 mijë udhëtarë për dhe nga Zvicra gjatë 2023-ës përmes ANP “Adem Jashari”

14.09.2023 Diaspora

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Përmes Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” nga 1 janari i vitit 2023 deri më 1 shtator 851 mijë e 620 udhëtarë kanë qarkulluar për dhe nga Zvicra.

Në një përgjigjje për albinfo Bujar Gashi nga Zyra për Marrëdhënie me Publikun e këtij aeroporti ka njoftuar se gjatë kësaj periudhe nga Zvicra në Kosovë kanë ardhur 423 mijë e 276 udhëtarë.

Në anën tjetër, nga ANP “Adem Jashari” për në Zvicër kanë udhëtuar 428 mijë e 344 persona, duke e çuar numrin e udhëtarëve në totalin e mbi 850 mijë.

Sa i përket vitit 2022, Gashi ka thënë se nga Zvicra në Kosovë kanë ardhur 527 mijë e 97 persona, teksa nga “Adem Jashari” për në Zvicër kanë udhëtuar 547 mijë e 775 persona, duke e çuar totalin në 1 milion e 74 mijë e 872 udhëtarë që kanë udhëtuar nga Zvicra dhe për në Zvicër.

PRIMA QERAMIKA Tjera Shirokë, Suharekë,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
“Kolegji AAB” Zyra per Regjistrime Arsim dhe Edukim Rr. “Brigada 123” afer furres Edi,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende101 ditë

New Born Agency

Fluturime direkte nga Ljublana në Prishtinë dhe anasjelltas!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë