Një i vdekur dhe 70 raste të reja me COVID-19 në Kosovë
Ministria e Shëndetësisë: 80-90 për qind e rasteve të fundit me COVID-19 janë të variantit Delta

1 orë më parë / Lajme

Ministria e Shëndetësisë: 80-90 për qind e rasteve të fundit me COVID-19 janë të variantit Delta

Gjatë ditës së sotme ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka mbajtur një konferencë për media, ku ka folur lidhur me situatën me COVID-19, pasi që...

Prokuroria e Prizrenit ndalon një person dhe ngrit 18 aktakuza kundër 24 të tjerëve

1 orë më parë / Kronika

Prokuroria e Prizrenit ndalon një person dhe ngrit 18 aktakuza kundër 24 të tjerëve

Prokurori i Shtetit ju njofton se nga prokuroritë themelore janë ngritur njëqindenëntë (109) aktakuza kundër njëqindetridhjetekatër (134) personave për vepra të ndryshme penale. Po ashtu,...

Muharremaj në hall me qytetarët që po ndotin ambientin

3 orë më parë / Suhareka

Muharremaj në hall me qytetarët që po ndotin ambientin

Komuna e Suharekës vazhdimisht ka bërë thirrje tek qytetarët për ruajtje të ambientit. E sidomos vet kryetari i Suharekës, Bali Muharremaj po apelon çdo herë...